​Fadil Berjani rizgjidhet në krye të Shoqatës së naftëtarëve të Kosovës

Aktuale

​Fadil Berjani rizgjidhet në krye të Shoqatës së naftëtarëve të Kosovës

Më: 28 qershor 2022 Në ora: 17:08
​Fadil Berjani

Shoqata e ndërmarrjeve që merren me qarkullimin e naftës, derivateve të naftës, gazrave dhe lubrifikanteve “SHQNGL”, ka mbajtur sot mbledhjen e radhës për të zgjedhur organet drejtuese të kësaj shoqate për mandatin e ardhshëm 4-vjeçar.

Procesi zgjedhor me votim të fshehtë për zgjedhjen e organeve drejtuese të shoqatës, rezultoi me ri-zgjedhjen e Fadil Berjanit si kryetar i kësaj shoqate për të tretën herë radhazi.

Kompanitë anëtare të kësaj shoqate, me shumicë votash përkrahën punën e Berjanit gjatë viteve që lamë pas duke ia besuar udhëheqjen e SHQNGL edhe për katër vjetët e ardhshëm.

Gjithashtu, gjatë mbledhjes së sotme u nominuan edhe tre anëtarë të tjerë të shoqatës për përfaqësim në organet drejtuese të Odës Ekonomike të Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat