Gold Ag tregon çfarë shkroi në formularin e Speciales kur kërkoi takim me Rexhep Selimin

Aktuale

Gold Ag tregon çfarë shkroi në formularin e Speciales kur kërkoi takim me Rexhep Selimin

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 18:40
Gold Ag dhe Rexhep Selimi

Këngëtari Gold Ag që njihet për këngët e tij patriotike, ka takuar ish-deputetin e VV-së Rexhep Selimi që gjendet në paraburgim në Hagë. Arian Agushi emri i vërtetë i këngëtari në një lidhje direkte në Frontal të T7, tha se te formulari ku kërkohet arsyea e vizitës e ka shkruar çmallje.

“Unë e kam bërë kërkesën për ta vizituar Rexhep Selimin dhe arsyen e kam shkruar “çmallje”. Pata dëshirë t’i shohë edhe ish-presidentin Thaçi, Kadri Veseli, e të tjerët të gjithë por s’pata mundësi. Nuk kam mëndu që ka me ardhë koha që me pa Rexhën ose ndonjë ushtar të UÇK-së, prapa grilave. Ne kemi shumë shokë të përbashkët, me mu për politikë s’kemi fol as përpara as tash. Më pyet për shokët që i kemi të përbashkët. Koha e limitume, kisha qef me ia ni zanin”, tha ai.

Gold Ag poashtu tha se e takoi shkurt edhe ish-kryeparlamentarin Jakup Krasniqi.

“E përshëndeta, e përqafova edhe ish-kryeparlamentarin Jakup Krasniqin, e pyeta për shëndet, sepse ishte aty në dhomën afër, dhe kishte vizita”, u shpreh ai.

Ai tha se ish-eprori i UÇK-së, Rexhep Selimi i ka dhënë shpresë pas vizitës.

“Nuk u dallojke që është në Hagë, u duke si me qenë në Prishtinë apo në bjeshkë të Drenicës. Edhe pse e ndiva ni mungesë kur dola nga aty por ma dha njëfar shprese”, tha këngëtari.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat