Musliu, Qeverisë: Kthjelluni se nuk jeni në tokë të bukës

Aktuale

Musliu, Qeverisë: Kthjelluni se nuk jeni në tokë të bukës

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 17:12
Ganimete Musliu

Ganimete Musliu, deputete e Partisë Demokratike të Kosovës, ka hedhur kritika të ashpra drejt qeverisë, duke kërkuar nga këta të fundit të reflektojnë dhe të zgjidhin problemet e qytetarëve.

Musliu, tutje ka shtuar se gjatë seancës së sotme, ajo nuk ka dëgjuar asnjë zgjidhje për qytetarët të cilët, sipas Musliut, po ndihen të braktisur nga qeveria Kurti.

Tutje, ajo ka vijuar duke deklaruar se qeveria e Kurtit, që nga fillimi i themelimi i saj, për çdo problem që është trajtuar në Kuvend, është zgërdhirë.

“Prandaj kthjelluni , reflektoni dhe gjeni zgjidhje për problemet e qytetarëve. Sepse unë sot gjithçka dëgjova këtu vetëm zgjidhje për qytetarët të cilët sot më shumë se kurrë po ndihen të braktisur nga kjo qeveri. Ju i keni ra mësysh vetës. Ose nuk keni këshilltar ose nuk keni familjar që ia’u tërhjekin vërejtjen me ju pa, ku jeni, çfarë bëni dhe si veproni. Kthjelluni ministër se nuk jeni në tokë të bukës. Ti mundesh me u zgërdhi, sepse kjo është qasja e juaj që nga fillimi. Që nga themelimi i kësaj qeverie, çdo problem që trajtohet në Kuvend ju zgërdhiheni, ju qeshni ndër dhëmbë”, ka thënë Musliu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat