Deputetja e PDK-së: Lëvizja Vetëvendosje ka vulosur faktin se janë anti-UÇK

Aktuale

Deputetja e PDK-së: Lëvizja Vetëvendosje ka vulosur faktin se janë anti-UÇK

Nga: A.SH Më: 30 qershor 2022 Në ora: 17:31
Foto ilustrim

Deputetja e PDK-së, Floretë Zejnullahu ka kritikuar ashpër VV-në duke thënë se, ata janë anti-UÇK.

“Këta gjakprishur janë kundër veteranëve, kundër UÇK-së dhe kundër kauzës tonë kombëtare për të cilën janë sakrifikuar këta veteranë, shtetin e lirë dhe të pavarur të Kosovës”, ka shkruar ajo në Facebook.

Postimi në Facebook:

Lëvizja Vetëvendosje ka vulosur faktin se janë anti-UÇK.

Të qenurit anti UÇK është ADN e kësaj partie, ishin anti UÇK në opozitë e janë anti UÇK edhe tani në pushtet. Asgjë befasi, në grupin e saj paralamentar ka mjaftueshëm agjent të UDB-së serbe. Këtë veç e shpërfaqën edhe më shumë sot, me reagimet e tyre në Kuvendin e Kosovës.

Këta gjakprishur janë kundër veteranëve, kundër UÇK-së dhe kundër kauzës tonë kombëtare për të cilën janë sakrifikuar këta veteranë, shtetin e lirë dhe të pavarur të Kosovës.

Kot qirreni hijena. Kosova është SHTET, i lirë dhe i pavarur. Historia është shkruar dhe nuk mund ta ndryshoni. Më vjen keq për fëmijët tuaj, të cilët kur të rriten, do të duhet të distancohen nga veprimet e qëndrimet tuaja anti UÇK.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat