Limaj fton opozitën të bojkotojë punimet në Kuvend, derisa të shkarkohet ministri Murati

Aktuale

Limaj fton opozitën të bojkotojë punimet në Kuvend, derisa të shkarkohet ministri Murati

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 21:08
Hekuran Murati dhe Fatmir Limaj

Kreu i partisë Nisma, Fatmir Limaj ka kërkuar nga opozita parlamentare të bojkotoj të gjitha punimet në Kuvendin e Kosovës, derisa të shkarkohet Ministri i Financave, Hekuran Murati.

Përmes një shkrimi në rrjetet sociale, Limaj thotë se shkarkimi i Muratit duhet të bëhet patjetër pasi sipas tij, është tallur me sakrificën, vuajtjet dhe vlerat e popullit.

“Ftoj opozitën parlamentare që t’i bojkotoj punimet e Kuvendit, deri sa të shkarkohet ky ministër që fyen, ofendon dhe tallet me sakrificën, vuajtjen dhe vlerat e këtij populli mbi të cilat ka ardhur liria dhe është ndërtuar shteti”, ka shkruar Limaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat