Nexhat Kryeziu zgjedhet anëtar joekzekutiv i bordit të BQK-së

Aktuale

Nexhat Kryeziu zgjedhet anëtar joekzekutiv i bordit të BQK-së

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 11:24
Foto ilustrim

Nexhat Kryeziu është zgjedhur anëtar joekzekutiv i bordit të Bankës Qëndrore të Kosovës.

Në votim morrën pjesë 85 deputetë, nga të cilat shtatë fletëvotime janë të pavlefshme, përcjell Klankosova.tv.

Kryeziu u zgjedh me gjithsej 72 vota të marra nga deputetët e Kuvendit të Kosovës.

Kandidatët e tjerë ishin Esida Bujupi e cila nuk morri asnjë votë, Lulzim Ismaili pesë vota dhe Nora Rraci një votë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat