Kurti për statusin e Muratit për UÇK-në: S’jam komentues, s’është prioritet çka shkruajnë komentuesit për komente

Aktuale

Kurti për statusin e Muratit për UÇK-në: S’jam komentues, s’është prioritet çka shkruajnë komentuesit për komente

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 11:29
Foto ilustrim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është pyetur se çfarë qëndrimi ka ai rreth një statusi të ministrit të tij, Hekuran Murati, rreth çështjes së veteranëve.

Kurti tha se ai është kryeministër e jo komentues, teksa shtoi se prioritet e ka çështjen e të pagjeturve.

“Komentues ka pafund, kryeministri i Kosovës qeverisë me vendin për çështjet madhore. Çka shkruajnë komentuesit për komentimet e para shumë viteve nuk mund të jenë temë as prioritet për mua”, është shprehur Kurti.

Kujtojmë se gjatë ditës së djeshme, në profilin e ministrit Murati nuk ka ekzistuar statusi për të cilin tash e disa ditë është bërë temë në vend.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat