​Dështon miratimi i Projektligjit për deklarimin e pasurisë dhe të dhuratave

Aktuale

​Dështon miratimi i Projektligjit për deklarimin e pasurisë dhe të dhuratave

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 12:47
Kuvendi i Kosovës

Në mungesë kuorumi në Kuvend, ka dështuar të miratohet Projektligji për deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e pasurisë dhe të dhuratave.

Vetëm 59 deputetë të mazhorancës u shprehën pro miratimit të Projektligjit.

Nërsa deputetët opozitarë u përmbajtën nga votimi.

Paraprakisht, me 60 vota për dhe një abstenim, Kuvendi miratoi amendamentet për këtë Projektligj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat