Gazetari Sopa publikon një video të Fatmir Limajt: Enver Hoxhaj nga Vjena deklaronte se do të kërkoj azil politik në Beograd nëse fiton UÇK-ja

Aktuale

Gazetari Sopa publikon një video të Fatmir Limajt: Enver Hoxhaj nga Vjena deklaronte se do të kërkoj azil politik në Beograd nëse fiton UÇK-ja

Nga: N. Sh. Më: 1 korrik 2022 Në ora: 19:10
Fatmir Limaj

Gazetari Jeton Sopa ka publikuar një video të Fatmir Limajt, gjatë fushatës zgjedhore në Kosovë, ku kishte ‘goditur’ direkt Enver Hoxhajn e PDK-së.

Në këtë video dëgjohej Limaj duke thënë se, në kohën kur ai ka luftuar me bashkëluftëtarët e tij për çlirimin e Kosovës, Enver Hoxhaj kishte deklaruar nga Vjena se do të kërkon azil politik në Beograd nëse UÇK-ja e fiton luftën.

Kjo vido e Limajt është publikuar pas debatit të këtyre dy ditëve ku po i postohen disa publikime të minsitrit Hekuran Muratit për UÇK-në.

Gazetari Sopaj i cili është edhe veteran i UÇK-së, thotë se, më nuk po di njeri kujt me i besua dhe kush po i përdhosë vlerat e UÇK-së.

Postimi i plotë:

Fatmir Limaj: “Në kohën kur unë së bashku me bashkëluftëtarët e mi luftonim për çlirimin e Kosovës Enver Hoxhaj nga Vjena deklaronte se do të kërkoj azil politik në Beograd nëse UÇK-ja e fiton luften”.

S’din njeri kujna me i besu, a kush po i përdhosë vlerat e UÇK-së,  deputeti dhe ish-ministri që e përmendi Limaj nja 12 vjet ministër u kanë, bile nja 6 vjet kanë bashkëqeverisë me Fatmirin me ni qeveri e me ni parti sa kenë në pushtet, kush kujna s’i pat thanë as ma anej as ma knej, me siguri i kanë përbashku thesari i vlerave kombëtare ...💶💰

Nejse me rëndësi me bërtit UÇK, UÇK...

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat