Kërkimfalja për deklaratat ndaj UÇK-së/ Daut Haradinaj ka një porosi për ministrin Murati: E ty Zoti ta…!

Aktuale

Kërkimfalja për deklaratat ndaj UÇK-së/ Daut Haradinaj ka një porosi për ministrin Murati: E ty Zoti ta…!

Nga: A.M Më: 1 korrik 2022 Në ora: 20:25
Daut Haradinaj

Ish-deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka reaguar pas kërkim faljes së ministrit Hekuran Murati për deklaratat për UÇK-në.

Ai tha se kjo kërkim falja nuk mjafton, derisa kishte edhe një mesazh për ministrin Murati.

“Serbia është jashtë Kosovës ministër, e ty Zoti ta qoftë sabrin për këtë humbje serbe”, shkroi Haradinaj në Facebook, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Mirë që ka kerku falje edhe pse nuk mjafton! Në vend që t'i numërojë dëshmorët dhe martirët e Kombit tonë, ai zotëriu i kishte njeh 300 ushtarët e vrarë serbë! Ama ai duhet me e ditë që Serbia nuk e ka treguar krejt dëmin e pësuar.

Serbia është jashtë Kosovës ministër, e ty Zoti ta qoftë sabrin për këtë humbje serbe!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat