Abazoviç: Duam që Kosova të ketë liberalizimin e vizave

Aktuale

Abazoviç: Duam që Kosova të ketë liberalizimin e vizave

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 11:03
Driton Abazoviç

Në një tavolinë të përbashkët që po mbahet në Greqi, kryemistri i Malit të zi Driton Abazoviç, ka thënë që ata e kanë përfunduar punën për integrim në instanca të BE-së, dhe se dikush duhet ta vlerësoj këtë.

Ai ka theksuar që shteti i tij dëshiron që të gjitha shtete e Ballkanit Perëndimorë të ecin përpara.

“Por ne nuk jemi egoistë dhe ne gjithashtu duam që Kosova të ketë liberalizimin e vizave”, tha Abazoviç duke përmendur edhe shtete tjera të këtij rajoni.

Ndryshe në këtë tryezë po merr pjesë edhe kryeminsitri i Kosovës Albin Kurti, dhe kjo është, e 26-ta me radhë, që organizohet nga Qeveria e Greqisë dhe prestigjiozja britanike “The Economist” me mbështetjen e Parlamentit Evropian dhe Komisionit Evropian.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat