Lajçi me deklaratë të fortë pas sulmit të Lushtakut, e krahason me Ramën – ia përmend edhe varrimin e presidentit Rugova!

Aktuale

Lajçi me deklaratë të fortë pas sulmit të Lushtakut, e krahason me Ramën – ia përmend edhe varrimin e presidentit Rugova!

Nga: A.SH Më: 5 korrik 2022 Në ora: 15:20
Çun Lajçi

Aktori dhe shkrimtari Çun Lajçi, ka reaguar ashpër ndaj kryeminsitrit të Shqipërisë Edi Rama dhe ndaj ish-gjerenalit Nuredin Lushtaku.

Rama për Serbinë kishte deklaruar se Serbinë duhet ta marrim në BE.

Derisa, Lushtaku me djemtë e tij kanë sulmuar Policinë e Kosovës.

Lajçi ka thënë se “Çka të duhet ty grada e “krenaria” që nuk e le Gardën Ceremoniale me përcjellë n’përjetësi Dr. Rugovën, e çka i duhet Edit Kryeministria, kur ngriteni mbi ligjin e jetoni me “mullijtë e erës”?!

Shkrimi në Facebook:

Këta “gjeneralët e nameve”

S’deshta me humbë kohë me hijet e juve, por ”krenaria” jote, për gardën ceremoniale që s’mori pjesë në varrimin e President Rugovës, e malli i Edit për Serbinë, që t’futët në gjinin Evropjan, ma grryen shpirtin e letrën, e s’mujta pa i vu dy shkronja!

A s’të brenë ndërgjegja, (tash për atëherë), për fjalët që ti urrejti nji popull?

A s’të brenë ndërgjegja për grushtimin e policit, (ish ushtarit), ndoshta ma trim se ti n’luftë, e gjakut vllaznor, që u derdh n’trollin me gjakun e Ademit?!

A s’ta grryen shpirtin titulli Gjeneral, që çove dorë mbi ligjin e titullin, për nji denim ndaj birit tand?

A s’kemi ne bijë e bija?

A mos po t’brenë brenga edhe ty, si Edi Ramës, që po mundohet me mish e shpirt me futë Serbinë n’Evropë, që ngrite dorë mbi policin shqiptar?

Çka të duhet ty grada e “krenaria” që nuk e le Gardën Ceremoniale me përcjellë n’përjetësi Dr. Rugovën, e çka i duhet Edit Kryeministria, kur ngriteni mbi ligjin e jetoni me “mullijtë e erës”?!

Zbritni n’tokë, sa se keni humb hijën e s’i keni nxi emnat, o “gjeneralët e nameve”!?

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat