Rexhaj pyetje kandidatit për kryeprokuror: Pse pushove fletarrestin ndaj Radojçiq?

Aktuale

Rexhaj pyetje kandidatit për kryeprokuror: Pse pushove fletarrestin ndaj Radojçiq?

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 00:09
Arbër Rexhaj

Deputeti i Vetëvendosjes, Arbër Rexhaj i ka drejtuar një pyetje kandidatit për kryeprokuror të shtetit, Blerim Isufaj në lidhje me pushimin e fletarrestit ndaj të dyshuarit për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, Milan Radojçiq.

Rexhaj ka kërkuar përgjigje nga Isufaj se përse e ka bërë këtë veprim.

“Fletarresti vendor i është pushu nga ky kandidat për kryeprokuror.

Kjo pyetje duhet t’i bëhet atij: pse sa ka qenë përgjegjës në institucionin ku ka qenë, e ka pushu fletarrestin ndërkombëtar dhe vendor ndaj Radojçiq. Nuk i di motivet, por për aq sa ka qenë përgjegjës, ai ka qenë nënshkrues i fundit i asaj çështjeje. Përgjigjen duhet ta jap ai dhe jo unë”, tha Rexhaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat