Kusari-Lila: Konfiskimi i pasurisë së pajustifikueshme është obligim i shtetit të së drejtës

Aktuale

Kusari-Lila: Konfiskimi i pasurisë së pajustifikueshme është obligim i shtetit të së drejtës

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 12:48
Mimoza Kusari-Lila

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari-Lila para deputetëve ka folur në lidhje me projektligjin për byron e konfiskimit për pasurinë e pajustifikueshme.

Ajo u shpreh se konfiskimi i kësaj pasurie është obligim i shtetit të së drejtës.

“Konfiskimi i pasurisë së Pajustifikueshmë ëhtë obligim i shtetit të së drejtës dhe nevojë e shoqërisë, përmes së cilës do të avancohet rrugëtimi drejt integrimit evropian”, u shpreh ajo.

Tutje, ajo u shpreh se kjo ndikon ehde në nevojat institucionale të vendit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat