Anton Quni për aksionin në Shtërpcë: Nuk është rezultat i Kurtit, por...

Aktuale

Anton Quni për aksionin në Shtërpcë: Nuk është rezultat i Kurtit, por...

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 18:04
Anton Quni

Deputeti i LDK-së, Anton Quni ka folur për aksionin e sotëm të Policisë së Kosovës për largimin e kamerave ilegale në Shtërpcë.

Quni ka thënë se për të arritur te një rezultat i operacionit duhet të ketë koordinim të mirë të brendshëm.

“Ne duhet me pas në konsideratë autorizimet e të gjitha institucioneve sepse nuk është qështje e vetëm një organizate apo agjencioni për të zhvilluar një operacion. Është operacion që implikon shumë organizata, agjencinë dhe institucione tjera. Për të arritur deri te një rezultat i atij operacioni, duhet një koordinim i mirë i brendshëm”, tha ai.

Sipas tij, ka edhe një konotacion politik.

“Ka implikime të zyrtarëve të policisë, AKI-së, pastaj organet e drejtësisë e të tjera të cilat këtë situatë të sjellin para organeve të drejtësisë. Natyrisht që ka edhe një konotacion politik. Ne e dimë që edhe më herët zyrtarët e policisë kanë zhvilluar operacione të natyrave të ndryshme. Operacionet janë zhvilluar edhe kur koeficienti i rrezikshmërisë ka qenë shumë më i lartë, ka pasur edhe shkëmbime të zjarrit, është rrezikuar jeta e zyrtarëve të policisë edhe humbje me jetë”, deklaroi Quni.

Ai thotë se aksionet e tilla janë përpjekje në vazhdimësi e institucioneve për sundim të rendit dhe ligjit që shtrojnë kontrollin në tërë territorin e Kosovës.

“Nuk mundet askush me thënë që është një situatë e re me të cilën ne tani po përballemi. Është përpjekje në vazhdimësi e institucioneve për sundimin e rendit dhe ligjit që ta shtrojnë kontrollin në tërë territorin e Kosovës” ,tha Quni.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat