Kurti deklarohet për shaminë, këto janë fjalët e tij

Aktuale

Kurti deklarohet për shaminë, këto janë fjalët e tij

Më: 12 gusht 2022 Në ora: 10:15
Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas vizitës që i ka bërë Doganës së Kosovës, ka thënë se kjo vizitë në shenjë falënderimi dhe mirënjohje për këtë institucion.

Kurti i është kundërpërgjigjur edhe Vuçiqit duke u shprehur se Kosova është për paqe dhe stabilitet afatgjatë.

Mirëpo në konferencë kryeministri foli edhe për nismën e disa qytetarëve për lejimin e shamisë nëpër shkolla.

MAShTI është duke e përcjell me vëmendje shqetësimin që disa qytetarë e kanë nisur këtë udhëzim administrativ, dhe ne shumë shpejtë do ta sjellim udhëzimin administrativ për komunitete dhe unë e kam thënë se nuk duhet të ketë ndalesa e duhet të jenë të lirë të vendosin. Pra pragu duhet të jetë 16 vjeçar, pas kësaj moshe duhet të vendos vetvetiu”, tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat