Del fotografia/ Ky është i dyshuari që tentoi ta dhunojë 12-vjeçaren, e mori vajzën dhe u zhduk para syve të nënës së saj

Aktuale

Del fotografia/ Ky është i dyshuari që tentoi ta dhunojë 12-vjeçaren, e mori vajzën dhe u zhduk para syve të nënës së saj

Më: 22 shtator 2022 Në ora: 18:21
Redon Kapiti

Pak më herët u raportua për një rast të tentim dhunimit që ndodhi mbrëmë në Fushë Kosovë, ku një 20-vjeçar tentoi ta keqtrajtojë seksualisht një vajzë të mitur, të moshës 12-vjeçare.

I riu dyshohet se e mori vajzën nga sheshi në Prishtinë dhe më pas e çoi në banesën e tij.

Pas denoncimit të rastit, ai ka përfunduar në prangat e Policisë.

Burimet nga Prokuroria kanë bërë me dije se bëhet fjalë për Redon Kapitin, 20-vjeçar, i cili tashmë ndodhet nën masën e ndalimit policor.

Si përfundoi vajza në duart e të dyshuarit dhe kur u zbulua rasti.

Burimet nga Prokuroria kanë bërë me dije se gjithçka ndodhi gjatë ditës së djeshme, kur i riu mori vajzën nga sheshi kryesor në Prishtinë dhe e dërgoi në banesën e tij në Fushë Kosovë.

E mitura ishte më nënën e saj në shesh kur papritmas u zhduk dhe nuk dihej për fatin e saj. Kjo bëri që nëna të alarmohej dhe të niset për Polici, ku denoncoi se e bija i ka humbur.

Si rezultat i denoncimit, zyrtarët policorë ndërmorën veprime për ta kërkuar vajzën, por nuk arritën derisa ajo u kthye vet në shtëpi, në orët e mbrëmjes. Sinjali mëson se gjatë bisedës së 12-vjeçares më nënën e saj, ajo ka rrëfyer se si një person i moshës madhore e ka marrë nga sheshi dhe e ka dërguar në banesë për të bërë marrëdhënie seksuale me të.

E shqetësuar skajshmërisht për vajzën, nëna është nisur për në Polici ku kanë dhënë deklaratë për rastin, derisa në anën tjetër hetuesit kanë arritur ta identifikojnë personin e dyshuar.

I riu që po dyshohet për këtë rast është shoqëruar në stacion policor dhe më pas është intervistuar për veprën me të cilën ngarkohet. Ndaj tij, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar ndalimin në kohëzgjatje prej 48 orësh dhe mbledhjen e informacioneve që zbardhin rrethanat e rastit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat