Kryeministri Kurti udhëton për në Japoni, merr pjesë në ceremoninë e varrimit të ish-kryeministrit të Japonisë, Shinzo Abe

Aktuale

Kryeministri Kurti udhëton për në Japoni, merr pjesë në ceremoninë e varrimit të ish-kryeministrit të Japonisë, Shinzo Abe

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 13:51
Kryeministri, Albin Kurti

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Japoni për të marrë pjesë në ceremoninë shtetërore të varrimit të ish-kryeministrit të Japonisë, Shinzo Abe. 

I shoqëruar nga ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, kryeministri Kurti gjatë qëndrimit në Japoni do të zhvillojë edhe takime tjera zyrtare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat