Naim Miftari: Njihuni me tre armët serbe kundër Kosovës

Aktuale

Naim Miftari: Njihuni me tre armët serbe kundër Kosovës

Nga: N. Sh. Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 11:06
Naim Miftari

Ish-eprori i lartë i UÇK-së dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari thotë se Serbia po i përdorë tre armë kundër Kosovës.

Ai përmes një postimi në Facebook, thotë se, e para është dialogu.

Sipas tij, arma e dytë është tregtia, pra mallrat serbe në Kosovë.

Dhe e treta sipas Miftari është politikanët shqiptarë, të cilët i quan me orientim pro-serb.

Postimi i plotë:

Tre armët serbe kundër Kosovës

Të vetmet armë që Serbia mundet dhe po i përdor kundër shtetësis së Kosovës nga 1999 deri tani në 2022 janë;

1. Bisedat me Serbinë pse se pyet askush, pse duhet Kosova m’u merr vesh gjithqysh me Serbinë, kur shteti serb bisedat është ka i përdorë si armë kundër shtetit të Kosovës!

2. Pastaj është tregti blerja e qindra milionëve mallra nga Serbia vit për vit dhe varësia e Kosovës për mallrat dhe industrinë ushqimore serbe!

3. Ndërsa e treta janë pushtetarët shqiptarë me orientim pro-Serb, sot opozita e Kosovës dhe pushteti i Edi Ramës në Tiranë që nuk ju intereson fare interesi strategjik kombëtar, por në fakt u intereson vetëm interesi i tyre privat si paratë, pushteti ku përmes korrupsionit dhe krimit të organizuar sot janë bë multi miliardera!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat