Samiti BE-BP, me valle e muzikë shkrepet fotografia familjare në Tiranë

Aktuale

Samiti BE-BP, me valle e muzikë shkrepet fotografia familjare në Tiranë

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 12:58
Samiti BE

Në Tiranë është duke u mbajtur samiti ndërmjet vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe Bashkimit Evropian.

Është hera e parë që një ngjarje e përmasave të tilla mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë.

Pas shkrepjes së fotografisë familjare, udhëheqësit kanë pasur rastin që ta përcjellin nga afër një valle tradicionale shqiptare.

Pastaj ata janë shoqëruar me operë dhe me vallëzim modern.

Pjesë e kësaj fotografie ishte edhe kancelari gjerman, Olaf Scholz dhe presidenti francez, Emmanuel Macron.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat