“250 mijë euro shpinë po dini me deklaru, e tatim 50 euro a? Jo zotni” - Gjinovci “pro” rritjes së tatimit

Aktuale

“250 mijë euro shpinë po dini me deklaru, e tatim 50 euro a? Jo zotni” - Gjinovci “pro” rritjes së tatimit

Më: 24 janar 2023 Në ora: 18:05
Analisti Rron Gjinovci

Analisti Rron Gjinovci ka dalur në mbrojtje të rritjes së tatimit. 

Sot qytetarët e vendit reaguan me të madhe, me të parë faturat e tatimit, që në shumë raste ishin të dyfishuara.

Sipas Gjinovcit, kjo është krejt normale ngaqë shtëpinë shtrejtë po e deklarojnë qytetarët, prandaj nuk mund të paguajnë tatim të vogël.

“250 mijë € shpinë po dini me deklaru, e tatim me pagu 50 euro a? Jo zotni s'ka ashtu.” ka shkruar Gjinovci.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat