Rilind Gërvalla emërohet drejtor i RTK-së

Aktuale

Rilind Gërvalla emërohet drejtor i RTK-së

Më: 31 janar 2023 Në ora: 15:53
Rilind Gërvalla

Bordi i RTK-së në mbledhjen e sotme ka emëruar Rilind Gërvallen në pozitën e drejtorit të kanalit shqip të RTK-së (RTK1, 3, 4).

Sipas njoftimit, Gërvalla është zgjedhur në këtë pozitë me tetë vota për dhe asnjë kundër.

“Bordi i RTK-së me tetë vota për dhe asnjë kundër, ka miratuar rekomandimin e drejtorit të përgjithshëm të RTK-së, për emërimin e z. Rilind Gërvalla në pozitën e drejtorit të kanalit shqip të RTK-së (RTK1, 3, 4)”, thuhet në njoftim.

Bëhet e ditur se në mbledhjen e sotme Bordi ka diskutuar edhe për zhvillime të tjera në RTK.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat