Parashikimi i motit për sot

Aktuale

Parashikimi i motit për sot

Më: 9 qershor 2023 Në ora: 07:34
moti

Sot në vendin tonë parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira,  kryesisht gjatë orëve të pasdites.
Më vonë, pritet të ketë rrebeshe lokale shiu, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh dhe mundësi për breshër.

Sipas Meteo Kosova, era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila në momente të caktuara pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 10-45 km/h!
Temperaturat minimale do të luhaten prej 11 deri në 13°C, ndërsa ato maksimale prej 25 deri në 30°C.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat