Hisen Berisha: Qeveria hoqi njohjen nga dialogu, futën Asociacionin si kusht

Aktuale

Hisen Berisha: Qeveria hoqi njohjen nga dialogu, futën Asociacionin si kusht

Më: 21 shtator 2023 Në ora: 22:28
Hisen Berisha

Hisen Berisha, deputet në Partinë Demokratike të Kosovë ka ka komentuar dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Sipas tij, Kosova e ka hequr njohjen nga dialogu dhe e ka future Asociacionin si kusht.

“Në takimi e Bratisllavës, kryeministri Kurti, presidentja Osmani e kuptuan se e kanë bërë një shkelje të rëndë rë interesit të shtetit pra e kanë heqë njohjen nga dialogu dhe e kanë fut Asociacionin si kusht, dhe tani është Asociacioni kushti për të hecur përpara për të hecur përpara në procesin e përmbylljes së shtetësisë së Kosovës”, tha ai.

Berisha tutje ka akuzuar Qeverinë Kurti për dialogun me Serbinë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat