“Flamuri i Kosovës në veri do të mbrohet me çdo kusht”

Aktuale

“Flamuri i Kosovës në veri do të mbrohet me çdo kusht”

Më: 18 mars 2024 Në ora: 23:16
Glauk Konjufca

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca ka folur për Asociacioni  duke thënë se nuk mund të bëhet duke renditur disa nga aryset sipas Konjufcës.

Tutje ai ka folur edhe për situatën ne veri të vendit.

Ai poashtu ka thënë se flamuri i Kosovës në Veri do të mbrohet më çdo kusht.

“Heqja e flamurit të Kosvës  është e paligjshme të gjitha ata të cilët do të bëhen kryetarë të Komunave në Veri e pranojn shtetin e Kosovës dhe hynë në zgjedhje nuk munden të thojnë zgjedhjet po i pranojmë e simbolin e shtetit edhe atyre zgjedhjeve nuk po i pranojmë, zgjdhja  është pranimi i shteti të Kosovës dhe flamuri i Kosovës do të mbrohet me çdo kusht”, ka thënë ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat