Nënsekretarja amerikane: Kosova bën pjesë në BE dhe NATO

Aktuale

Nënsekretarja amerikane: Kosova bën pjesë në BE dhe NATO

Më: 19 maj 2024 Në ora: 13:05
Foto nga takimi

Pas presidentes Vjosa Osmani, nënsekretarja amerikane për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, është takuar edhe me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti.

Në fokus të takimit ishte zbatimi i marrëveshjeve të arritura në dialogun Kosovë-Serbi.

“Kosova bën pjesë në BE dhe NATO”, deklaroi Allen.

Sot është nënshkruar marrëveshjen e mirëkuptimit ndërmjet Qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Republikës së Kosovës, kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat