Bunjaku-Rexhepi: Kurti të japë dorëheqje, VV e PDK me një mendësi

Aktuale

Bunjaku-Rexhepi: Kurti të japë dorëheqje, VV e PDK me një mendësi

Më: 20 maj 2024 Në ora: 18:22
Valentina Bunjaku Rexhepi

Lidhja Demokratike e Kosovës e do ‘dorëzimin’ e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti.

Kështu bëri me dije deputetja e këtij subjekti politik opozitar, Valentina Bunjaku-Rexhepi.

Ajo se Kurti e ka mundësi briliante të jap dorëheqje.

“Sepse në momentin që kërkon të shpërbëhet kuvendi, atëherë në njëfare mënyrë që ai nuk po mund të qeverisë në Republikën e Kosovës”, tha ajo.

Bunjaku-Rexhepi u shpreh se “LDK-ja është gati më shumë se kurrë për t’i hyrë procesit zgjedhor”, ajo në Klan Kosova.

Deputetja e LDK-së theksoi se edhe Vetëvendosje edhe PDK-ja e kanë një marrëveshje dhe një mendësi.

“Në qoftë se shpërbëhet kuvendi me votat e Vetëvendosjes edhe me votat e PDK-së, atëherë unë ju dëshirojë suksese në të ardhmen, sepse të dy palët kanë me i humbë zgjedhjet”, tha ajo.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat