Lekaj: Në mandatin e Kurtit, 87 mijë të rinj ikën nga Kosova

Aktuale

Lekaj: Në mandatin e Kurtit, 87 mijë të rinj ikën nga Kosova

Më: 21 maj 2024 Në ora: 10:01
Pal Lekaj

Anëtari i Komisionit Parlamentar për Ekonomi nga radhët e AAK-së, Pal Lekaj, ka thënë se “Kurti i krijoi 87 mijë vende të reja të punës pasi i largoi 87 mijë të rinj nga Kosova”.

Ai nuk pajtohet se Qeveria aktuale ka arritur që me politikat e saj të krijojë vende të reja pune.

“Kryeministri ka të drejtë nëse thotë që 87 mijë persona lëshuan Kosovën.

Por jo që Qeveria ka arritur që me politikat dhe qeverisjen e saj të duhur të krijojë vende pune”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat