Muhaxheri i LDK-së: Kurti është lodhur dhe dorëzuar

Aktuale

Muhaxheri i LDK-së: Kurti është lodhur dhe dorëzuar

Më: 21 maj 2024 Në ora: 20:40
Gazmend Muhaxheri

Qëndrimi i Lidhjes Demokratike, ndryshe nga ai i PDK-së.

Nënkryetari për Organizim Partiak, Gazmend Muhaxheri nga radhët e LDK-së, thotë se s’është në radhë shpërbërja e Kuvendit.

Ai ka një porosi për kryeministrin aktual.

“Ne jo, konsiderojmë që duhet të jap dorëheqje kryeministri. Ai është lodhë dhe është dorëzuar. Të jap dorëheqje. Kuvendi mundet të qëndrojë deri në fund të mandatit se 120 deputetë janë. Nuk arsyetohet humbja dhe dorëzimi me kërkesën për shpërndarjen e Kuvendit”, tha Muhaxheri.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat