Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, përkujton Ditën e Presidentit në Shtëpinë e Pavarësisë së Kosovës

Aktuale

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, përkujton Ditën e Presidentit në Shtëpinë e Pavarësisë së Kosovës

Më: 24 maj 2024 Në ora: 19:43
Fanë Rugova dhe Vjosa Osmani

Sot, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, përkujtoi Ditën e Presidentit në Shtëpinë e Pavarësisë së Kosovës, një ngjarje me rëndësi të veçantë për historinë e vendit. Në këtë ceremoni të veçantë, Presidentja Osmani u shoqërua nga znj. Fanë Rugova, simboli i gruas së pathyeshme shqiptare dhe bashkëshortja e ish-presidentit të ndjerë, Ibrahim Rugova.

Në një postim në rrjetin social Facebook, Presidentja Osmani ndau një moment emocionues me ndjekësit e saj, duke publikuar një fotografi ku ajo dhe znj. Rugova shfaqen të përqafuara. Në përshkrimin e fotografisë, Presidentja shkruan: "Sot në Ditën e Presidentit, në Shtëpinë e Pavarësisë, bashkë me simbolin e gruas së pathyeshme shqiptare, znj. Fanë Rugova."

Kjo ngjarje vjen si një kujtim për kontributin e jashtëzakonshëm të familjes Rugova në historinë e Kosovës dhe përpjekjet e tyre për liri dhe pavarësi. Prania e znj. Fanë Rugova në këtë ceremoni simbolizon vazhdimësinë e vlerave dhe idealeve që Ibrahim Rugova përfaqësoi gjatë jetës së tij.

Ceremonia u mirëprit nga publiku dhe shënoi një moment reflektimi për të gjithë ata që kanë kontribuar në ndërtimin e një Kosove të lirë dhe të pavarur./BS

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat