Kurti shkruan për takimin me Sarrazinin

Aktuale

Kurti shkruan për takimin me Sarrazinin

Më: 28 maj 2024 Në ora: 17:06
Albin Kurti dhe Manuel Sarrazin.

Gjatë ditës kryeminsitri, Albin Kurti, ka zhvilluar takim me emisarin e Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin.

Për këtë takim ka shkruar edhe vetë Kurti  në platformën X, ku ka treguar se cfarë sikuarun me emisarin gjerman.

“Marrëdhëniet midis Kosovës dhe Gjermanisë, dhe bashkëpunimi rajonal dhe integrimi ekonomik në Procesin e Berlinit, ishin tema të diskutimit me emisarin Manuel Sarrazin në rezidncësn e ambsarorit gjerman.

Ndërsa Procesi i Berlinit shënon 10 vjetorin e tij këtë vit, ne presim me padurim më shumë rezultate”, ka shkruar Kurti.

Kurse, nga zyra e Kyreminsitrit kanë ndarë detaje nga takimi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat