​Krasniqi: PDK e gatshme për cilindo variant që mundëson zgjedhje të parakohshme

Aktuale

​Krasniqi: PDK e gatshme për cilindo variant që mundëson zgjedhje të parakohshme

Më: 30 maj 2024 Në ora: 21:22
Pamje nga takimi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka zhvilluar sot takime të ndara me kryesinë e partisë dhe kolegjiumin e kryetarëve të degëve të PDK-së, ku temë diskutimi ishin zhvillimet e fundit politike në vend.

Krasniqi ka shprehur keqardhje për humbjen e mundësisë për shpërndarjen e Kuvendit dhe shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme, pasi thirrja dhe propozimi i PDK-së për koordinim mes partive më të mëdha politike lidhur me këtë proces nuk e ka gjetur mbështetjen e nevojshme.

Ai ri-përsëriti se PDK-ja e ka dëshmuar seriozitetin e saj për t’i dhënë fund keqqeverisjes aktuale dhe vazhdon të jetë e gatshme për cilindo variant që do të mundësonte zgjedhje të parakohshme.

“Deri atëherë, Partia Demokratike e Kosovës do të vazhdojë të jetë zëri më i fuqishëm opozitar në vend”, ka thënë Krasniqi.

Duke theksuar se Kosovës i duhet një qeveri kredibile, Krasniqi tha se PDK e ofron alternativën më të mirë për qytetarët përmes vizionit dhe programit të kandidatit të saj për kryeministër Bedri Hamza.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat