Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë qytetarët e Kosovës dhe me komunitetet tjera

Aktuale

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë qytetarët e Kosovës dhe me komunitetet tjera

Më: 12 qershor 2024 Në ora: 14:51
William Walker

Ish-shefi i misionit të OSBE-së në Kosovë, ambasadori William Walker, ka thënë se është duke qëndruar në Kosovë me rastin e 25 vjetorit të çlirimit të vendit.

Ai ka thënë se është në vendin tonë për të festuar me gjithë kosovarët, duke përfshirë këtu shqiptarët e serbët.

Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët, me të gjithë kosovarët e po ashtu edhe serbët.

Çfarë dite të mrekullueshme përfaqëson kjo, është fantastike”, ka thënë ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat