Ambasadori britanik e citon Tony Blair: I nderuar për shtatoren që më është kushtuar mua në Ferizaj

Aktuale

Ambasadori britanik e citon Tony Blair: I nderuar për shtatoren që më është kushtuar mua në Ferizaj

Më: 12 qershor 2024 Në ora: 15:22
Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Jonathan Hargreaves

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Jonathan Hargreaves, ka marrë pjesë në ceremoninë e përurimit të shtatores së ish-kryeministrit britanik, Tony Blair, në Ferizaj.

Ai ka folur edhe në emër të Blair, i cili nuk e pati të mundur të ishte prezent në këtë ngjarje.

Hargreaves citoi Blair të ketë thënë se është i privilegjuar dhe i nderuar për këtë shtatore që është kushtuar atij.

“Është nder i madh privilegj të jem këtu. Do të doja të filloja fjalimin duke përcjell mesazhin nga Tony Blair që kishte planifikuar të ishte këtu për këtë rast, por fatkeqësisht i ndryshuan planet e tij”.

“Unë para rastin të flasë me të kur ishte në Prishtinë, më kërkoi të ju them se është shumë i nderuar nga kjo shtatore edhe shumë i pikëlluar që nuk është këtu sot. Por është i vendosur të ju vizitojë përsëri në të ardhmen”, ka thënë Hargreaves.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat