​Ky është pronari i shtëpisë ku u gjet armatimi sot në veri

Aktuale

​Ky është pronari i shtëpisë ku u gjet armatimi sot në veri

Më: 14 qershor 2024 Në ora: 19:58
Zharko Cvetkoviq

Sasi e madhe armatimi është gjetur sot në një shtëpi në veri të Mitrovicës.

Burime të mediave bëjnë të ditur se pronar i shtëpisë ku është gjetur armatimi është Zharko Cvetkoviq, i cili ishte pjesë e grupit terrorist të Banjskës më 24 shtator të vitit të kaluar.

Mësohet se personi në fjalë ka arritur t’iu ikë organeve të rendit dhe ndodhet në Kopaonik të Serbisë.

Policia e Kosovës ka paralajmëruar konferencë të jashtëzakonshme për media nga ora 19:30. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat