Sot i jepet lamtumira e fundit nënoficerit të FSK-së, Muhamet Beqirit

Aktuale

Sot i jepet lamtumira e fundit nënoficerit të FSK-së, Muhamet Beqirit

Më: 15 qershor 2024 Në ora: 09:52
Muhamet Beqiri

Sot do të varroset në fshatin Talinoc i Muhaxherëve të Ferizajt, nënoficeri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Muhamet Beqiri.

Ai ndërroi jetë teksa ishte në krye të detyrës.

I ndjeri ka lindur në Talinoc të Muhaxherëve Komuna Ferizaj.

Ka qenë pjesëtar i UÇK-së, Zona Operative e Nerodimes, pas transformimit të UÇK-së në Trupat Mbrojtëse të Kosovës ka shërbyer në Batalionin e Xhenios, ndërsa që nga themelimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës ka shërbyer në Kompaninë e Deminimit. Vdekja e ndau në pozitën e nënoficerit të lartë, Udhëheqës i Instruktorëve në sektorin e Auto shkollës, pranë Qendrës së Stërvitjes Profesionale në Komandën e Doktrinës dhe Stërvitjes.

Pas vetës la bashkëshorten dhe dy fëmijë, një djalë dhe një vajzë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat