Pse e vrave artin tënd, Shkurte Fejza?

Aktuale

Pse e vrave artin tënd, Shkurte Fejza?

Nga: A.SH Më: 22 qershor 2024 Në ora: 14:20
Foto nga takimi

Artistja e madhe Shkurte Fejza është nderuar me simbolin “Çelësi i Tiranës”.

Ajo u nderua nga kryetari i Bahskisë, Erion Veliaj.

Deri ka falënderuar Veliajn, ajo tha “Faleminderit shumë kryetar. Jam shumë e nderuar dhe tani po shoh se thjesht po jetësohet ëndrra ime rinore. Në çdo këngë timen, unë kam kënduar atdheut tonë të përbashkët dhe tani jam e lumtur që ky çmim me të cilin unë u vlerësova, nuk e ke vlerësuar veç njëherë Kombëtaren nga Kosova, por gjithë Kosovën, gjithë shqiptarët kudo ku janë, bashkëpunëtorët, familjen time dhe të jam jashtëzakonisht mirënjohëse. Shumë faleminderit”, deklaroi ajo!

Pas kësaj ka reaguar publicisit shqiptar, Milaim Nela.

Sipas tij, atë çelës e ka marrë më herët edhe këngëtari serb Goran Bregoviç, dhe tani ta marrë këngëtarja shqiptare Shkurte Feja është ‘vetëvrasje’.

“Të pranojë një artiste të dekorohet nga njeriu që ka kryer gjenocid kulturor ndaj artit duke shembur në mënyrë talebaneske të vetmin teatër kombëtar që kishte kryeqyteti shqiptar është më shumë se vetvrasje!”, shkruan ai.

Shkrimi i plotë:

PSE E VRAVE ARTIN TËND, SHKURTE FEJZA?

Paska vra veten (artistikisht) këngëtarja Shkurte Fejza!

Të marrësh atë çelës të cilin e ka marrë Goran Bregoviç këngëtari serb që ju ka bërë himne vrasësve të shqiptarëve është VETËVRASJE!

Të pranosh të takohesh dhe të nderohesh nga njeriu më anti-art që njohin trojet shqiptare nuk mund të jetë veçse vetvrasje!

Të pranojë një artiste të dekorohet nga njeriu që ka kryer gjenocid kulturor ndaj artit duke shembur në mënyrë talebaneske të vetmin teatër kombëtar që kishte kryeqyteti shqiptar është më shumë se vetvrasje!

Të pranosh të pozosh me njeriun që të gjithë shqiptarët e përtej Drinit i quan 'shpellarë' është më shumë se vetvrasje!

Të pranosh të fotografohesh dhe dekorohesh nga njeriu që i ka fyer, vjedhur, dhe përzënë shqiptarët më shumë se askush tjetër në krye të Bashkisë së Tiranës është më shumë se vetëvrasje, është vdekje e turpshme!

Unë sërish i bëj vetes pyetjet naive;

Çfarë e detyron një artiste kaq të njohur, kaq të dashur për shqiptarët të bëhet kaq pis me pisin më të madh të Tiranës?

Çfarë e detyron një artiste që ka frymëzuar djemtë ma të mirë të shqiptarisë të flijohen për lirinë e Kosovës të bëjë një gjest kaq fyes ndaj gjakut të tyre?

Çfarë e detyron një artiste që nuk ka asnjë nevojë financiare të pranojë të pozojë dhe dekorohet nga njeriu që përfolet më shumë se kushdo zyrtar tjetër për lidhje me mafian e pastrimit të parave!

Çfarë e detyron një familjare shembullore si Shkurte Fejza të dekorohet nga një gjallesë simboli i anti-familjes?

Çfarë e detyron një artiste si Shkurte Fejza të pozojë me një njeri të cilit po i tunden prangat dhe herët a vonë burgun e ka të pashmangshëm?

Pse e vrave artin tënd, Shkurte?

Nga sot ti ju bashkove listës së të gjithë "të vdekurve" artistë, sportistë që kanë pozuar me apo janë dekoruar nga vemja më helmuese që ka drejtuar ndonjë institucion shqiptar deri më sot e nuk ma nxe goja as të ja përmend emrin!

Ai është simboli i anti-njeriut!

LAMTUMIRË Shkurte!

Paç mëshirën e Zotit!

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat