Shatri: Ndeshja ndaj Partizanit do të jetë e rëndësisë së veçantë 

Basketboll

Shatri: Ndeshja ndaj Partizanit do të jetë e rëndësisë së veçantë 

Nga: Kemajl Goca Më: 10 tetor 2021 Në ora: 19:24
Shatri: Ndeshja ndaj Partizanit do të jetë e rëndësisë së veçantë 

Prishtina është gati për sfidën e gjysmëfinales së Superkupës Mbarëkombëtare, kundër Partizanit të Tiranës.

Kryetrajneri i Prishtinës, Fidan Shatri, tha se është një ngjarje e veçantë. 

Po ashtu Shatri tha se Liga Unike është e mirëseardhur.   

Image

Përballja mes Prishtinës dhe Partizanit luhet me 13 tetor (16.00) në palestrën e sportit në Vlorë.

Shatri tha se basketbollistet e tija janë mirë të përgatitur për këtë supersfidë.

“Jemi klub që kemi shkruar histori pavarësisht rezultateve, kemi përvojën ndërkombëtare pasi që në vitin 2019 ishim pjesë e garës ndërkombëtare FIBA Euro Cup Women që është nivel tjetër nga të gjitha garat. 

Liga Unike është e mirëseardhur për basketbollin në përgjithësi e gjithashtu edhe për klubin tonë në këtë rast. 
Me vjen mirë që do të jemi pjesë e një faqeje të re të historisë. 

Ndeshja ndaj Partizanit do të jetë e rëndësisë së veçantë, pasi është ndeshja e parë në këtë nivel garave, nuk do të jetë e lehtë, e cila ekip është fituese e Kupës së Shqipërisë dhe është nënkampione e Shqipërisë. 

Kemi shikuar një ndeshje të tyre dhe mendoj që fituesin do ta përcaktojnë detalet në fushë. 

Jemi ekip që kemi ndryshuar në përbërje ku 50% e lojtareve janë të reja pasi që shumë lojtare janë larguar nga viti i kaluar e vetëm për një me vije keq që nuk është pjese e jona, është Era Shatri.

Do të mundohemi të paraqitemi mirë në këtë turne të Superkupës Mbarëkombëtare që të jetë një nisme e mirë e Ligës Unike”, thotë Shatri për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat