Gregg Popovich vendos rekordin historik në NBA

Basketboll

Gregg Popovich vendos rekordin historik në NBA

Më: 6 janar 2022 Në ora: 12:50
Gregg Popovich vendos rekordin historik në NBA

Trajneri i San Antonio Spurs, Gregg Popovich, ka vendosur sot një rekord të jashtëzakonshëm në NBA.

Ai bëhet trajneri i parë që drejton të njëjtin ekip për 2000 ndeshje. Pikërisht Spurs.

Ndeshja e tij nr.2000 me San Antonio erdhi me një fitore, 99-97 ndaj Boston, sukses që erdhi pas 4 humbjeve radhazi. Popovich ndodhet te skuadra e Spurs prej 22 sezonesh, duke fituar 5 tituj kampionë në NBA.

Gregg Popovich ka fituar edhe një medalje të artë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, duke drejtuar kombëtaren amerikane. Ai është një nga trajnerët më të suksesshëm në historinë e NBA-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat