Lakers marrin humbjen e dytë radhazi

Basketboll

Lakers marrin humbjen e dytë radhazi

Më: 13 janar 2022 Në ora: 08:40
Foto ilustrim

Brooklyn Nets mposhti Chicago Bulls 138-112 në United Center në një përballje të dy skuadrave më të mira në Konferencën Lindore.

Duke luajtur në ndeshjen e tretë të sezonit, Kyrie Irving shënoi vetëm nëntë pikë në gjuajtjet 4 nga 10. Ai ishte i dyshimtë para ndeshjes me një dëmtim në kyçin e këmbës. Irving është në gjendje të luajë vetëm në lojërat rrugore për Brooklyn sepse është i pavaksinuar dhe nuk mund të luajë në shtëpi sipas mandateve të vaksinave të New York City.

Kevin Durant kryesoi për Brooklyn (26-14) me 27 pikë dhe nëntë asistime, ndërsa James Harden shtoi 25 pikë dhe 16 asistime. Patty Mills pati 21 pikë nga stoli, duke përfshirë gjashtë tre pikë. Harden luajti 33 minuta, Durant luajti 30 dhe Irving vetëm 25.

Zach LaVine shënoi 22 pikë për Chicago-n (27-12) në humbje dhe DeMar DeRozan shënoi 19 pikë.

Nets në takimin e radhës do të presin Oklahoma City Thunder të enjten, dhe Bulls do të mirëpresin Golden State Warriors në qytet të premten.

Ndërkohë, në ndeshjet e tjera këto ishin rezultatet:

Indiana Pacers 100 – 119 Boston Celtics

Philadelphia 76ers 98 – 109 Charlotte Hornets

Washington Wizards 112 – 106 Orlando Magic

Atlanta Hawks 91 – 115 Miami Heat

New York Knicks 108 – 85 Dallas Mavericks

San Antonio Spurs 124 – 128 Huoston Rocekets

Utah Jazz 91 – 111 Clevland Cavaliers

Sacramento Kings 125 – 116 Los Angeles Lakers.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat