Turpi i madh i Cërvena Zvezdës, po e çudit botën

Basketboll

Turpi i madh i Cërvena Zvezdës, po e çudit botën

Nga: Kemajl Goca Më: 3 prill 2022 Në ora: 20:10
Turpi i madh i Cërvena Zvezdës, po e çudit botën

Turpi i madh i Cërvena Zvezdës së Beogradit, po e çudit botën.

Një gjest i turpshëm i tyre në ndeshjen evropiane.

Zhvillohej ndeshja e xhiros së 22-të të Euroligës mes Zalgiris të Lituanisë dhe Cërvena Zvezdës, ndërsa basketbollistët e Zalgiris-it dhe gjyqtarët mbanin në duar panon “Ndaleni luftën” gjatë intonimit të himnit të Euroligës. Lituanët kërkojnë ndaljen e agresionit rus në Ukrainë.

Nga ana tjetër lojtarët e Zvezdës pa pikë marre, as që pranuan panon që bënte thirrje për paqe.

Tifozët e Zalgiris-it protestuan me zë të lartë se lojtarët e Zvezdës nuk pranuan flamurin që bën thirrje për paqe.

Lojtarët e Cërvena Zvezda-s janë fyer në Kaunas sepse nuk e kanë mbajtur pankartën “Ndaleni luftën”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat