Mediat paralajmërojnë ndërrim senzacional

Basketboll

Mediat paralajmërojnë ndërrim senzacional

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 18:58
Mediat paralajmërojnë ndërrim senzacional

Mediat në Shtetet e Bashkuara në Amerikë, raportojë se drejtuesit e skuadrës së Los Anxhelos Lejkers janë afër marrëveshjes me skuadrën e Bruklin Netsit, për të kryer ndrrimin e basketbollistëve.

Sipas mediave, drejtuesit e Lejkersave, janë gati të dërgojnë Rasell Uestbrukun në drejtim të Bruklinit, ndërsa në kahje tjetër të niset Kajri Irving.

Ky i fundit dëshiron që të luajë me Lebron Xhejmsin, me të cilin ishte në 3 finale të NBA-së, dhe së bashku triumfuan në vitin 2016 me Klivlendin.

Mediat raportojnë se me kalimin e Uestbrukut në Bruklin, nga atje do të largohet edhe Kevin Duranti, i cili ishte gjatë kohë në “luftë” me Uestbrukun dhe kjo ishte arsyeja e largimit të tij nga Oklahoma Siti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat