Përfundoi afati kalimtar, këto skuadra u përforcuan

Basketboll

Përfundoi afati kalimtar, këto skuadra u përforcuan

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 16:05
Përfundoi afati kalimtar, këto skuadra u përforcuan

Të premten pas mesnatës ka përfunduar afati kalimtar në të dyja konkurrencat dhe në të gjitha kategoritë.

Në bazë të transferimeve edicioni 2022-2023 pritet që në çdo lojë të ofroj spektakël. Edicioni i ri pritet të filloj me xhiron e parë e cila do të zhvillohet më 10/11 Shtator 2022.

Më poshtë mund të gjeni listën e plotë të afatit kalimtar, kurse fjalën e fundit të kërkesave për transferime do ta ketë Komisioni për Licencim dhe Transfere.

SUPERLIGA E MESHKUJVE

Kb Sigal Prishtina      

Dardan Berisha            Peja
Norik Binqe    
Genc Zeqiri      
Valmir Kakruki             Rabotniqki
Rezard Memed               Itali
 
Kb Bashkimi                   
Fisnik Rugova                Rahoveci          

Altin Morina                Prizreni 16      
Arion Balluku               Rahoveci          
Daniel Lekndreaj          Peja- Në Shqyrtim
Ujkan Karanezi             Vllaznim          
Fahro Alihodzic           Britania E Madhe        
Davonte Lacy Usa      
Prentiss  Nixon             Usa      
Brian Fitzpatrick         Usa      
Chadvick Jr Keyser      Usa      
Altin Gashi      
 
KB Trepça         

Erjon Kastrati               Golden Eagle Ylli
Mikaile Tmusiq              Golden Eagle Ylli
Adam Houston Grant              Egjipt
Clevob Brown Jr          Australi
Elijah Ifeje                      Kanada

Kb Peja               
Art Hajdari              Prizreni 16
Alban Veseli            Bashkimi
Dardan Maxharaj      Istogu
Olsi Kurtaj      

Ermal Bojku                     Mhp
Isiah Umipig                    Zvicra
Taylor Adway                Kroacia
Rodny Purvis                Trepça
Jalen Tate                        Meksikë
Bradley Waldow         Luksemburg  
 
Kb Ponte Prizreni       
Meriton Ismaili           Sigal Prishtina
Donat Rexhepi              Sigal Prishtina
Ivan Koljevic                 Rahoveci
Wayne Arnold             
De Angelo Steward  
Donnie Tillman

Kb Golden Eagle Ylli                
Valon Bunjaku             Bashkimi           
Ismet Sejfic                    Podgorica- Mng            Loc
Malcolm Armstead    Kavalla- Greqi                Loc
Albion  Imeri                   Vushtrria                      

Kb Vëllaznimi                
Don Polloshka             Sigal Prishtina

Burim Zekiqi                  Trepça
Arber Sinani                 Prishtina E Re
Shendrit Llapi                Istogu
Damonte Dodd             Usa
Javonta William          Usa
Preston Knowles        Usa
Jordan Notch                Usa
Jordan Harris                Usa

Kb  Rahoveci  
Bardh Rexha   Vllaznimi
Shpat Syla        Trepça
Jahii Carson    Belgjikë

Superliga E Femrave
KBF BASHKIMI
Arbnore Perquku       Prishtina         
Marigona Rushiti       Prishtina         
Diedona Halitaj            Penza 
Ciani  Cryor                   Egjipt   Loc
Taliyah Hopkins           Flamurtari     Loc
Bride Hopoate               Australi            Loc
Saranda Daci                Turqi                  Loc

KBF PENZA                         
Erjona Krasniqi           Bashkimi           
Lejla Omerbasic              France              Loc
Antoinetta Bannister  Mexico           Loc
Alexis Tolefree              Greqi Loc
Tringa Ukaj  Suedi Loc

KBF PRISHTIA
Era Shatri        Bashkimi
Besjana Martinaj        Bashkimi
Malvina Haziri     Ld    Vushtrria
Etna Rexhepi             Aa Prishtina
Sarah Mgbeike               Jordani
Tasharra  Jeffris          Trepça

KBF VËLLAZNIMI             
Vesa  Ballazhi     Ld

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat