Prishtina kalon në gjysmëfinale

Basketboll

Prishtina kalon në gjysmëfinale

Më: 13 shtator 2023 Në ora: 19:17
Pamje nga ndeshja

Sigal Prishtina është gjysmëfinalja e parë e Superkupës së Kosovës në basketboll.

Prishtinasit kanë mundur Istogun me rezultat 89:71 (30:10, 18:16, 21:18, 20:27).

Te Prishtina u dalluan Steven Davis me 17 pikë, Devoe Joseph me 13 pikë e shtatë kërcime dhe Lejon Zeqiri me 14 pikë e katër kërcime, kurse më të mirët te Istogu ishin Arian Azemi me 19 pikë e shtatë kërcime dhe Mattheë Lang me 18 pikë, gjashtë kërcime e pesë asistime.

Prishtinë në gjysmëfinalen që zhvillohet të premten do të përballen me fituesin e ndeshjes Trepça-Bashkimi, që zhvillohet sonte nga ora 20:00.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat