Shqipëria fiton duelin përballë Kosovës

Basketboll

Shqipëria fiton duelin përballë Kosovës

Më: 8 qershor 2024 Në ora: 18:04
Shqipëria dhe Kosovës

Shqipëria ka fituar duelin përballë Kosovës me shifrat 21:13..

Kuqezinjtë e nisën ndeshjen më mirë dhe nga fillimi deri në fund ishin në epërsi, për të fituar në fund me tetë pikë dallim.

Për Shqipërinë ishte fitorja e parë, derisa humbja e dytë për Kosovën.

Dardanët do të përballen edhe me Qipron e Armeninë në Grupin B.

FIBA 3x3 Europe Cup Qualifier do të përfundojë të dielën, me ndeshjet çerekfinale, gjysmëfinale dhe finale, në dy konkurrencat.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat