Punonte në fermë kanabisi për të shlyer borxhet, arrestohet shqiptari në Britani

Diaspora

Punonte në fermë kanabisi për të shlyer borxhet, arrestohet shqiptari në Britani

Më: 7 maj 2021 Në ora: 20:25
Foto ilustrim

Një emigrant i paligjshëm me origjinë shqiptare që punoi në një fermë kanabisi duke u përpjekur të shlyente borxhin ndaj personave që e sollën kontrabandë në Angli është burgosur.

Shqiptari Elson Balla shkoi në Mbretërinë e Bashkuar dhjetorin e kaluar dhe pas një njoftimi nga banorët vendas ai u arrestua duke punuar brenda një ferme kanabisi në Stockton.

Gjatë një kontrolli nga Policia e Cleveland në pronë u gjetën pothuajse 100 bimë kanabisi.

Nigel Soppitt, i cili po ndjek penalisht rastin, tha se vlera e kanabisit nëse do të shitej në rrugë do të kapte vlerën 78,000 £.

Gjykata dëgjoi se si njerëzit kishin ngritur shqetësime në lidhje me erën e fortë dhe zhurmën e vazhdueshme që dilte nga prona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat