Mori leje për lirim të përkohshëm, shqiptari nuk kthehet në burgun e Greqisë

Diaspora

Mori leje për lirim të përkohshëm, shqiptari nuk kthehet në burgun e Greqisë

Më: 17 qershor 2021 Në ora: 13:14
Foto ilustrim

Një shqiptar nuk është rikthyer më në burg në Greqi pasi mori lejen e përkohshme për lirim.

38-vjeçari u lirua dhe pasi përfundoi afatin nuk u rikthye për të vijuar dënimin në burgun bujqësor të Kassavetias.

Ai ishte dënuar për vjedhje dhe sot i mbaroi liria.

Por ai nuk është paraqitur në burg dhe është shpallur në kërkim nga autoritetet greke, shkruan lapsi.al.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat