“Kjo nuk është e vërtetë….!”/Ulërimat e motrës së shqiptarit kur mëson lajmin tragjik

Diaspora

“Kjo nuk është e vërtetë….!”/Ulërimat e motrës së shqiptarit kur mëson lajmin tragjik

Më: 19 tetor 2021 Në ora: 21:37
Besmir Shala

“Kjo nuk është e vërtetë. Si do t’ja bëjmë tani”. Ulërimat dëshpëruese të familjes së Besmirit thyen heshtjen që kishte pllakosur vendin e aksidentit në Piza.

Mediat italiane kanë përshkruar aksidentin që i mori jetën 29-vjeçarit shqiptar Besmir Shala dy ditë më parë teksa ishte duke udhëtuar me motor. Zona ishte e mbushur me policë të angazhuar në lehtësimin e trafikut.

I pari që mbërriti, i shoqëruar nga punonjës policie ishte babai i 29-vjeçarit. Policët e çuan drejt djalit të tij dhe në momentin që efektivi ngriti çarçafin, babai i të riut shpërtheu në ulërima, zemërthyer.

Skena bëhet akoma më drithëruese kur vjen motra, që nuk pushon së qari. “Ai është vëllai im, vëllai im” thotë motra e viktimës, e cila nuk pushon së qari. Nuk ka ngushëllim që mund të lehtësojë trishtimin që pushtoi familjen Shala.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat