Letër publike për presidentin Biden, OKB-në dhe BE-në nga mërgata shqiptare

Diaspora

Letër publike për presidentin Biden, OKB-në dhe BE-në nga mërgata shqiptare

Më: 5 janar 2022 Në ora: 01:29
Joe Biden

Mërgata shqiptare gjithmonë ka qenë krahu i djathë për Kosovën.

Mërgata shqiptare kontribuuan fuqishëm si në luftë, po ashtu në paqe.

Ata vazhdojnë të shqetësohen për zhvillimet që ndodhin në Kosovës.

Për këtë arsye, mërgata shqiptare në botë i kanë dërguar një letër presidentit të Shteteve të Bashkuara ta Amerikës, Joe Biden, OKB-së dhe BE-së.

Në letrën e mëposhtme mund ta lexoni letrën e plotë të mërgatës shqiptare në botë:

Image
Letra
Image
Letra
Image
Letra

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat