I “tradhtoi” era e fortë e hashashit, shqiptarët kapen me laborator “bari” brenda anijes në Spanjë

Diaspora

I “tradhtoi” era e fortë e hashashit, shqiptarët kapen me laborator “bari” brenda anijes në Spanjë

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 08:19
Ilustrim

Tre trafikantë pjesë e një bande shqiptare, janë arrestuar në Spanjë. Mediat e huaja raportojnë se tre shqiptarët janë kapur me një plantacion bimësh narkotike prej 2 mijë rrënjësh në Valencia.

Fillimisht ishte një agjent i fshehtë që zbuloi drogën e mbjellë nga shqiptarët ndërsa pas një kontrolli u zbulua një tjetër sasi e madhe kanabisi i kultivuar në hapësira të mbyllura.

Plantacionin e drogës e kanë zbuluar në një anije e modifikuar sikur shiste divanë nën mbishkrimin ‘Divanë në masën tuaj’.

Agjentët kanë kontrolluar anijen në prani të pronarit të saj, ku kanë zbuluar 3 shqiptarët, që kalonin natën brenda anijes dhe prej disa ditësh nuk kishin dalë prej saj, shkruajnë mediat spanjolle.

Ato kishte 4 dhoma të mëdha, ku mbante 1900 bimë marijuanë, përveç materialeve të ndryshme të nevojshme për kultivim: 247 llamba, 132 ventilatorë, 269 çakëll, 9 filtra ajri, 9 radiatorë termikë, 10 kohëmatës dhe 7 rezervuarë uji.

Të tre shqiptarët nga 24 deri në 50 vjeç u arrestuan për krimet për ngritje të grupit kriminal dhe trafikut të drogës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat